Estetikos gurmanams kodas (HA)

ESTETIKOS  GURMANAMS  kodas (HA)

arba

su kuo valgoma hialuroninė rūgštis… 😉

Pastaraisiais metais terminas hialuroninė rūgštis verčia suklusti ne vieną… Kyla mintis: kuo ji svarbi? .. ir kodėl tai tūrėtų būti svarbu man? Ar TAI turėtų tapti mano kasdienybe? .. o gal TAI skirta tik glamūrinių žunalių estetikos gurmanams? Kuo gi pagaliau kvepia, ši saldi odai medžiaga?..

IŠ PRADŽIŲ:

Hialuroninė rūgštis  (hialuronatas arba HA) –  tai anijoninė, netinklinė, didelės molekulinės masės organinės kilmės medžiaga, gaminama glikozaminų glikanų bei esanti jungiamąjame, epiteliniame bei nerviniame audiniuose.

Ši, biologiškai aktyvi organinė medžiaga, įprastinėmis sąlygomis, biocheminių procesų metu, gaminama žmogaus organizme ir yra neatsiejamas sveikatos ir jaunystės elementas.

Hiarurono rūgšties molekulių kiekis, turi tiesioginės įtakos jūsų odos būklei bei jaunatvei. Sutrikus ar prislopus hialurogenezei, ima silpti ir irti kolageninių, elastinių skaidų struktūros bei formuotis  raukšlės.

Paviršinės raukšlės ir odos sausumas (dehidratacija) taip pat susijusi su hialuronato kiekiu jungiamąjame bei epiteliniame audiniuose, mat NMF (natūralus odos drėkinimo faktorius), veikiamas odos gebos, pritraukiant ir išlaikant vandenį / drėgmę jos paviršiuje (epidermio sl.) Dėl šios funkcijos oda sugeba išlaikyti drėgmę, nesausėti.

Daugiausia šios medžiagos gaminama jauname amžiuje, vėliau HA generacija ima slopti.

TRUPUTIS  CHEMIJOS

Paprastai, terminas rūgštis, atsocijuojasi su skysta, lakia, dirglia bei uždegimą / nudegimą  sukeliančia medžiaga. Tačiau ši rūgštis ardo įprastines, mums suprantamos rūgšties, normas.

Hialuroninė rūgštis (hialuronatas) yra sudaryta iš ilgos grandinės gliukozės molekulių, tiksliau tariant, iš beta oligomerų (1 → 4) gliukosaminų, susijungusių disacharidų grandine. Šie disacharidai sudaryti iš dviejų blokų, jungiamų gliukoze, D –gliukuroninės  rūgšties ir N -etil- D -gliukozamino beta dalies 1 → 3) gliukozidų jungtimi.

Hialurono rūgšties grandinės paprastai sudaro nuo 250 iki 50000 disacharidų. Šios tinklinės jungtys tarpusavyje saistomos vandeniliniais ryšiais, dažniausiai tarp karboksilo rūgšties ir N -etilo grupių. Tokiu būdu, stora tinklinė grandinė  gali pritraukti  iki šešių litrų vandens vienam gramui hialurono rūgščiai. Todėl hialurono rūgštis gali būti vertinama kaip natūralus drėkiklis jungiamajam audiniui – odai.

Štai todėl, ji SALDI  ODAI 😉

IŠ ISTORIJOS

Hialurono rūgštis, buvo atrasta 1934 m. Mokslininkų Karl Meyer  ir John Palmer, Kolumbijos universitete, Niujorke. Šie sugebėjo ekstraguoti cheminę medžiagą (gelį) iš karvės akies stiklakūnio. Mokslininkai pasiūlė, pavadinimą – hialurono rūgštis, iš žodžių junginių: graikiško žodžio hyalos, reiškiančio stiklą ir dviejų cukraus molekulių, iš kurių viena buvo uronic – rūgštis.

HA  SAVYBĖS

  • HIDROSKOPINĖ SAVYBĖ – sugerti iš išlaikyti vandenį.

Hialurono rūgštis yra viena žinomiausių higroskopinių molekulių. HA patekus į vandeninį tirpalą, vandenilinės jungtys ima veikti gretimas karboksi-ir N-etil grupes. Ši geba įgalina hialurono rūgštį išlaikyti konformacinį standumą ir „užrakinti“ vandenį.

  • VISKOELASTINĖ SAVYBĖ– plastiškumas

Ši savybė mažina bakterijų ir virusų aktyvumą, dėl to mažėja uždegimų galimybė. Taip pat gerina regeneracinius procesus audinyje, didina odos atsparumą / imunitetą įvairiems pažeidimams, atitolina raukšlių susidarymą.

Dėl savo hidroskopiškumo  bei viskoelastinių savybių, hialuroninė rūgštis turi platų panaudojimo spektrą kosmetologijoje, medicinoje, ortopedijoje ar odontologijoje.

HA KODAS ESTETIKOJE

Dėl savo unikalių savybių bei funkcionalumo HA kodas kosmetiniu požiūriu, įgavo jaunystės eleksyro pavadinimą.

Tuo pasinaudodamos kosmetinės bei farmacijos kompanijos pradėjo tobulinti HA, taikant kuo įvairesnias panaudojimo galimybes. Dėl to šiuolaikinėmis sąlygomis mes turime, palyginus, plačią HA vartojimo laisvę.

PAGAL POREIKĮ BEI VEIKIMO PRINCIPUS JŪS GALITE RINKTIS:

  • Kosmetinės priemonės, kurių sudėtyje yra hialuroninės rūgšties: kremai, kaukės, serumai losjonai. Tai dažniausiai individualiam naudojimui skirtos priemonės, paviršinio poveikio (epiderminiame lygmenyje) oda sutepama, įdrėkinama, sustiprinamas odos NMF, oda mažiau rausta, nedirgsta.
  • Kosmeceutika HA ir aparatinės metodikos – profesionalams skirtos priemonės, naudojamos odos struktūriniams elementams atkurti ar sustiprinti. Dažniausiai tai serumų ampulėse ar hermetinėse kolageninėse kaukėse su HA rūgštimi, taip pat aktyvūs kremai, fluidai. Šios  intensyviai drėkinančios priemonės, dažnai derinamos su aparatūra, skirta aktyvių medžiagų įvedimui pvz.: beadatinė mezoterapija (BIO-LIFTING arba  ULTRA HYDRO TERAPIJA procedūros)

   

  • Nestabilizuota HA rūgštis sąveikoje su kitais bioaktyviais elementais pvz.: organiniu siliciu, DME, vit. A. Dažniausiai taikoma klasikinės mezoterapijos procedūrose ar mikroadatinė terapija dermavoleliu. Tai medi-estetinė procedūra, kurios metu mikro multinjekcijomis įšvirkčiami į reikiamas odos vietas. Hialuroninės rūgštirs molekulės patenka į gilesnius tikrosios odos sluoksnius, kolageninės bei elastinės skaidulos„godžiai“ sugeria pritrauktą vandenį, taip atsigaivindamos jos įgauna tamprumą, ko pasėkoje pagerėja odos tonusas, turgoras, optimizuojama regeneracija – įsijungia taip vadinamasis jaunystės variklis. Tai saugus, efektyvus, netoksiškas, neturintis jokių konservantų ar dažiklių,  būdas gražinti odą, mažinti raukšles, gerinti bendrą odos audinių būklę. Tinka, tiek veido, poakių, kaklo, krūtinės ar kitoms kūno odos sritims. Vidutiniškai siekia 6-8-10 proc. Priklausomai nuo odos būklės, bei grožio kokteilio sudėties.

  • Nestabilizuotos (dvifazės) hialuroninės rūgšties preparatai, taikomi medi-estetinėje kosmetologijoje. Tai dažniausiai multi mikroinjekcijomis įšvirkščiamas preparatas – biorevitalizacijos procedūra. Tai saugi, efektyvi odos jauninimo procedūra. Hialuroninės rūgšties molekulės, traukia vandenį, jį „rakina“, o pastarasis tirpdamas „maitina aplinkinius odos elementus. Dėl to efektyviai vyksta kolageninio elastinio skaidulinio sluoksnių restruktūrizacija, gerėja medžiagų apykaita ląsteliniame lygmenyje, mikro cirkuliacija, tiesioginis priešraukšlinis poveikis. Paprastai reikalingos iki 4 proc. kas 3-4-5 sav.

  • Stabilizuota (monofazė) HA (fileriai) – užpildai. Tai injekcinis metodas, paviršinėms, vidutinio gylio bei gilioms senatvinėms ar trauminėms raukšlėms užpildyti bei tūriniam pildymui. Veikimo ilgalaikiškumas 9-18 mėn. Tai ilgalaikis būdas atsikratyti nepageidaujamų raukšlių. Tuneliniu ar kita injekcine technika, suleidžiamas preparatas. Tokiu būdu užpildoma raukšlės tuščioji ertmė, o virš jos pakeliama jūsų  tikroji oda. Nėra ryškaus potrauminio periodo, galima atlikti ir per pietų pertrauką. Tinka kaktos, akių, nosies – lūpų  ar kitoms raukšlėms pildyti, o taip pat ir lūpų putlinimui ar lūpų rėmeliui tobulinti.

  • Geriamoji HA – tai kapsulių formos geriamosios tabletės, skirtos odos jauninimui, bei skaistinimui. Nepilnavertis poveikis: dalį teigiamų savybių „suvalgo“ skrandžio rūgštys, likusi dalis į odą patenka mikrokapiliariniu būdu į jungiamąjį ir epitelinį audinius. Vartojama, vidutiniškai“ 1-2 kapsulės per parą. Būdas tinkamas bendrajam organizmo  sveikatinimui, imunitetui įgyti.

HA SVARBA:

Pasiekus atitinkamą amžiaus ribą, HA rūgšties gamyba ima slopti. Vizualiai „ pasimato“ ties 40 – dešimtmečiu, bet įvertinus mūsų gyvenimo tempą, „stresų liūtis“, mitybos gurmaniškumą, kartais tas poreikis pasijunta anksčiau.

Kas nutinka?

Veikiant stresui, nepakankamam poilsiui, organizmas ima „siurbti savo jaunystės gyvastį“ aktyviau, dėl to mes po didelių projektinių darbų pažiūrėję į veidrodį , nustembame iš kur atsirado ši raukšlė, ar kodėl tiek laiko padirbus prie kompiuterio, staiga pajutau odos sausumą… Šias nesėkmes organizmas,  „kompensuoja“ daugiau suvartodamas HA.  Pradžioje oda ima sausėti, mažėja atsparumas UV spinduliams, lėtėja potrauminė ir įprastinė odos regeneracija, storėja epidermis, ir ima plonėti dermis (tikroji oda), nyksta kolageninės elastinės skaidulos, atsiranda įrūkimai, mažėja fibroblastų aktyvumas, formuojasi įvairaus tipo raukšlės, blogėja mikroicirkuliacija, medžiagų apykaita, mitybiniai bei mainų procesai ląsteliniame lygmenyje. Bendroji tarpląstelinė skysčių PH rūgštėja. Todėl nuolat ar retkarčiais vartodami ar naudodami priemones, kurių sudėtyje yra HA, atkuriame šių: odos jaunatvės klaidų balansą. Ką daryti jei tau jau 50? Ir čia puikiai išsisukti jums padės HA, tik jau aktyvesnis…

Štai todėl HA kodas svarbus kiekvienam. 😉

Parengė.: Grožio pajėgos . LT