Klasikinė mezoterapija

KLASIKINĖ ESTETINĖ MEZOTERAPIJA – naujos kartos galimybė

Mezoterapija – tai medicininė invazinė gydymo technika, kurios metu į probleminės veido ar  kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai.  Biologiškai veiklūs preparatai – grožio kokteiliai- patenka į 0,5–10 mm gylį, tiesiogiai veikdami korekcines zonas.

Tai vienas efektyviausių ir saugių šiuolaikinės estetinės kosmetologijos ir dermatologijos metodų. Šia metodika efektyviai koreguojami odos ir poodžio amžiaus nulemti pakitimai ir estetiniai trūkumai.
Ši estetinės kosmetologijos ir dermatologijos metodika, labai popuiari rytų ir vakarų europoje, ypač Prancūzijoje (jau nuo 1964 m.), o Lietuvoje  dar sutinkama kaip efektyvi naujovė.

                                            pvz.: estetinė mezoterapija (klasikinė)

Mezoterapija ypač aktyvi sprendžiant šias problemas:

Veidas:
• suvytusi oda (raukšlės, odos spalvos praradimas, išsausėjimas, atoniška oda);
• kraujagyslių patologijos (išsiplėtę kapiliarai veide, teleangiektazijos);
• aknė bėrimas, randai po aknės;
• lokalios riebalų sankaupos veido zonoje („antras pagurklis“ ir kiti).

Kūnas:
• celiulitas (1-4 stadija);
• lokalios riebalinės sankaupos, asimetrija Kita:
• plaukų slinkimas (plikimas, plaukų silpnumas);
• randai;
• veido ir kūno odos atlūrimas po plastinių operacijų, cheminių šveitimų, šlifavimo lazeriu.

Mezoterapijos pasiekimai

• Mezoterapija leidžia įterpti būtinus vitaminus, aminorūgštis, mineralus į dermą (vidurinį odos sluoksnį), tai sunku pasiekti naudojant preparatus paviršiniu būdu (kosmetika).
• Mezoterapijos preparatai yra netoksiški ir teigiamai veikia ne tik tą odos vietą, kur yra injekuojami, bet ir visą organizmą.
• Mezoterapija teigiamai veikia odos mikrocirkuliaciją.
• Mezoterapija idealiai susiderina su kitomis kosmetinėmis veido ir kūno procedūromis (botulino injekcijos, plastinė chirurgija, cheminiai švitinimai ir pan.)
• Mezoterapija veikia efektyviai, ir jos poveikis išlieka ilgam.

       

pvz.: mezoterapijos technika ir taikymo zonos

Metodo esmė

Koreguojamos vietos zonoje 2–10 mm. gylyje plona adatėle nedidelėmis dozėmis įterpiami veiklūs preparatai. Veido, kaklo, dekoltė srityje naudojamos įvairios mezoterapijos technikos: derminis ir epiderminis napažas, mikropapulės. Jos leidžia sugrąžinti odos tonusą, padidinti drėgmės išlaikymą gilesniuose odos sluoksniuose, stimuliuoti metabolizmą ląstelių lygiu, prisotinti odą vertingomis veikliomis maitinamosiomis medžiagomis, stangrinti odą.

Linijinių injekcijų technika leidžia koreguoti raukšles ir sukurti palaikomąjį „karkasą“ veidui bei efektyviai kovoti su „antruoju pagurkliu“ ir modeliuoti veido ovalą. Po mezoterapijos procedūrų oda įgauna sveiką spalvą, tampa gaivi, kaip po gerų atostogų. Mezoterapija taikoma ir visai jauniems žmonėms.Pavyzdžiui, esant itin užterštai odai, bėrimams, mezoterapija leidžia atsisakyti antibiotikų ir greitai pašalinti uždegimo procesus. Esant kuperozei, pasitelkiami tokie preparatai, kurie stiprina kapiliarų sieneles, gerina mikrocirkuliaciją. Po tokių procedūrų kraujagyslių tinklelis veido srityje išnyksta arba tampa mažiau matomas. Pavyzdžiui, celiulitui gydyti vartojami tokie mezoterapijos preparatai, kurie skaido fibrozę ir riebalines sankaupas, gerina kraujotaką, limfotaką, sugrąžina odos elastingumą. Norint pasiekti maksimalų rezultatą, specialistai rekomenduoja gydymo kursą pradėti nuo limfodrenažinio masažo (aparatu ar rankomis), tada atlikti mezoterapijos kursą, o rezultatams užtvirtinti – kūno įvyniojimus, masažą.

Mezoterapijos programos

1.  MESOREJUVENATION (gilus audinių įdrėkinimas, vitaminizacija, kolageno ir elastino stimuliavimas jaunesnei odai)
Neretai jaunesni pacientai renkasi ši metodą, norėdami greitai ir efektyviai atgauti odos skaistumą. Metodika tinka jaunesniems (iki 35 m.)  asmenims, turintiems odos sausumo, suglebimo, tonuso sumažėjimo, pirmųjų raukšlelių odos pokyčius.  Pirmieji pokyčiai ne visada priskiriami amžiniams, pastarieji gali paankstintai formuotis, dėl padidinto streso, rūkymo, darbo sveikatai žalingoje aplinkoje, ar tiesiog įvykus tam tikriems fiziniams ar emociniams pokyčiams.

2.  MESOLIFT (amžinių pakitimų profilaktika ir korekcija).
Naudojami preparatai, kurie reguliuoja odos reparacijos procesus, veikia kaip antioksidantai, skatina odos atsinaujinimą, suteikia stangrinimo efektą, padidina odos tonusą, keičia turgorą.  Puiki smulkių, amžinių raukšlių profilaktika.

3. MESOFAT (celiulito gydymas, riebalinių sankaupų mažinimas, reabilitacija po liposakcijos).
Lokalių riebalinių sankaupų korekcija ir celiulito gydymas mezoterapija yra vienas iš efektyviausių būdų šiuolaikinėje kosmetologijoje.  Sudaryti kokteiliai Sskaldo riealines ląsteles, o atitinkami elementai skatina pastarųjų šalinimą iš organizmo. Veikiama vietiškai. Procedūrų kursas individualus.

4. MESOHAIR (trichologinių ligų gydymas – alopecija, seborėja). Galvos oda ir plaukai aprūpinami veikliais komponentais, kurių trūksta organizmui (vitaminais, mikroelementais ir kt.), gerina mikrocirkuliaciją. Taikytina sveikai galvos odai. Prieš programą rekomenduotina atlikti plauko trichogramą.

5. MESOHEALTH (bendras sveikatinimas).
Nauja kryptis, kuri leidžia sujungti estetinių problemų sprendimą ir paties organizmo sveikatos būklės gerinimą. Naudojant šią metodiką efektyviai kovojama su stresu. Mezoterapinių kokteilių sudarymas

Mezoterapijos specialistė naudoja ispanų kompanijos „Aesthetic Dermal“ preparatus. Plataus asortimento dėka galima sudaryti įvairius kokteilius estetiniams trūkumams koreguoti. Kokteilius individualiai sudaro specialistas.
Kokteilis sudaromas iš 2–3, kartais ir daugiau farmacinių preparatų.
Tai gali būti ląstelių aktyvatoriai, vitaminai ir vitaminų kompleksai, kraujotakos ir limfotakos stimuliatoriai, lipolitikai, melaninio gamybos reguliatoriai.

   

pvz.:  mezoterapija taikoma: veido, kūno, galvos srityse

Kursas
Mezoterapijos procedūrų kursas dalinamas į du periodus: intensyvų ir palaikomąjį. Intensyvų periodą dažniausiai sudaro 7–10 seansų, 1–2 kartai kas 7-10 parų. Palaikomojo periodo procedūrų dažnumas – 1–2 kartai per mėnesį.

Kontraindikacijos
Absoliučių kontraindikacijų nėra, tačiau būtinai praneškite mezoterapijos specialistui apie savo sveikatos būklę, ypač jei yra:
• kraujo krešėjimo sutrikimas; vartojate antikoaguliantų ir antiagregantų;
• kraujagyslių patologija;
• nėštumas;
• tulžies pūslės akmenys;
• alergijos.

Šalutinis mezoterapijos poveikis priklauso nuo individualių organizmo savybių, preparatų, procedūros atlikimo technikos. Tai gali būti paraudimas, ypač veido ir kaklo srityje, kuris dažniausiai praeina per valandą po procedūros; patinimas, mikrohematomos (mėlynės, ekchimozės), kurios gali atsirasti pirmųjų procedūrų metu, ypač atliekant riebalinių sankaupų korekciją.

Rezultatai

Veidas. „Aesthetic Dermal“ preparatais galima korekuoti odos estetinius trūkumus: raukšlių mažinimas, veido odos atjauninimas liftingo efektu, gerinti odos ląstelių būklę, veiklą, pašalinti riebalines sankaupas, sugražinti odai skaistumą ir jaunatvę. Procedūra puikiai tinka vyrams ir moterims.

Kūnas. Specialisto sukurtas mezoterapijos kursas patobulins jūsų kūno siluetą, figūrą, „ištirpdydamas“ nereikalingas riebalų sankaupas ant pilvo, klubų ir kitose vietose; gydys celiulitą; pagerins kraujotaką ir limfotaką.

Mezoterapija – tai ne paprastas injekcijų kursas. Tai – rimtas medicininis metodas, kuris yra paremtas fundamentaliomis medicinos žiniomis, skirtas spręsti daugybei estetinių problemų. Ilgalaikis mezoterapijos poveikis priklauso nuo meistriško technikos panaudojimo ir nuo profesionalaus preparatų parinkimo pagal kiekvieno paciento odos ir viso organizmo individualias savybes.

Parengė, med. kosmetologė Žydrita Biekšienė